Відгук про роботодавця «5 канал» Добавлен: 29.09.20 18:21

Основна назва: 5 канал
Інші назви: ТОВ НБМ
Сфера діяльності: Послуги: Телебачення, радіо

Телебачення. Медіа-виробництво новин та програм.
Дата початку роботи: 2018 г.
Дата звільнення: 2020 г.

Хіба що імідж. Адже працювати на п'ятому краще, ніж на Ньюз вані.

Кидають на гроші...
П’ятий канал економить на людях та зарплаті. Регіональних корпунктів втричі менше ніж у інших телеканалів, тож з тих, що є, вижимають усе – працюєш за схемою місцевих телеканалів сюжет у день, з фізичним навантаженням втричі більше ніж на місцевих, а отримуєш заробітну плату навіть менше, ніж платять на місцевих. Окладна схема оплати труда, за якою ти отримуєш мінімальну заробітну плату, все інше - типу премія. Яку кожному платять так, як забажає головний чи регіональний редактор. А не забажає - не заплатить.
Працювали в корпункті 5 каналу в Маріуполі два роки. В основному, працювали на фронті - керівництво постійно вимагало війну та треш. За роботу в умовах, небезпечних для життя, нам платили менше? ніж в нас отримують на місцевих ТБ. Потім головним редактором поставили Іру Герасимову, і щоб ще більше економити, вона вирішила нас позбавитися і найняти на роботу фрилансерів. Тож, стала все робити задля того, щоб ми пішли за власним бажанням – нам почали давати неетичні завдання, зокрема підставити керівництво місцевої БСМП, змушували працювати по 14 годин на добу, сваритися з військовими, які нас не пускали працювати на передову під час мінометного обстрілу, та домагатися їхати знімати, ризикуючи життям. До речі, ніякої медичної страховки канал не надавав. Коли все це не подіяло, і ми відмовилися звільнятися за власним бажанням, почався психологічний та матеріальний тиск – у травні 2020 нам не заплатили повністю зарплату. Герасимова сказала, що то була премія, на яку ми не заслужили, і вона вирішила нас її позбавити. Тож, за місяць роботи в окопах під обстрілами замість звичайних 11 тис. грн ми отримали мінімальну заробітну плату – 4 тис. 600 грн. Коли ми пригрозили зверненням до відповідних органів за примушення до звільнення, нас вирішили скоротити за законом. Але забрали обладнання і два місяці до скорочення не дали допрацювати, щоб платити нам мінімальну заробітну плату і таким чином ще зекономити на вихідній допомозі, яку через це ми отримали також мінімальну. Директор каналу Мжельський вибачався за дії Герасимової та обіцяв повернути нам по шість з половиною тисяч, на які вони нас кинули у травні, але потім відморозився. Тож, гроші ці ми так і не побачили.
Також знаю людину, яка теж працювала на п'ятому та після таких умов роботи і моральних знущань редактора Федчун С. взагалі вирішила піти з професії.